Wakacje-darmowy przejazd dla dzieci przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Rudziniec – wyjaśnienia:

1.Transport "bezpłatny" dla dzieci szkolnych w autobusach obsługiwanych przez GTV BUS polega na tym, że Gmina Rudziniec wykupuje bilety miesięczne szkolne dla tych uczniów. Bilet miesięczny zamówiony w szkole na m-c czerwiec 2018 r. uprawnia do darmowego przejazdu także w okresie wakacyjnym, czyli w m-c lipcu i sierpniu.

2. Bilet miesięczny dla ucznia przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum upoważnia do przejazdu nie tylko na terenie całej gminy, ale także na wszystkich kursach GTV BUS w każdy dzień tygodnia w tym również na dojazd do Gliwic, Pyskowic, Toszka.

3. Zgodnie z podpisanym porozumieniem dzieci i młodzież do 16 lat jeżdżą za darmo na terenie Metropolii Śląsko Zagłębiowskiej na liniach obsługiwanych przez KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy - w tym celu należy wyrobić dziecku kartę ŚKUP https://portal.kartaskup.pl/gdzie-mozna-dostac-karte

4. Dokumentem uprawniającym do "bezpłatnego" przejazdu dla dzieci i młodzieży do 16 lat w autobusach GTV BUS jest bilet miesięczny szkolny, zaś w KZK GOP, MZKP, MZK tym dokumentem jest karta ŚKUP.

5. Dodatkowo w ramach promocji transportu publicznego, w autobusach obsługiwanych przez GTV BUS oddział Gliwice (dla gminy Rudziniec) uczniowie szkół średnich wykupując bilet miesięczny na miesiąc lipiec 2018 mogą bezpłatnie na podstawie wykupionego biletu miesięcznego na lipiec 2018 roku podróżować bezpłatnie autobusami GTV BUS także w sierpniu 2018 r.

Zachęcamy zatem do skorzystania z promocji, która ma na celu promowanie transportu publicznego.